Masajul de drenaj limfatic face „curat“ în tot organismul
Sursa de Sănătate logo
Remedii naturiste

1707 vizite

04-07-2016

0 comentarii

Masajul de drenaj limfatic face „curat“ în tot organismul

Tehnica specială de masaj de drenaj, folosită în Centrul Iowemed Alderma, este patentată şi reprezintă un element valoros, atât ca tehnică unică pentru persoanele care suferă de tulburări ale circulaţiei limfatice, pentru persoanele care îşi doresc detoxifierea generală a corpului, cât şi ca element integrat în cadrul pachetelor de remodelare corporală sau recuperare medicală.
„Circulaţia limfatică are rol de evacuare a lichidului interstiţial din ţesuturi şi de deversare în sistemul circulator sangvin a resturilor metabolice care vor fi mai apoi eliminate. Un sistem veno-limfatic eficient este extrem de important pentru organism, iar tehnica specială de drenaj limfatic prin activarea staţiilor ganglionare şi eva-cuarea reziduurilor metabolice garantează o îmbunătăţire imediată a stării generale”, afirmă specialiştii Iowemed Alderma.
Masajul de drenaj limfatic poate fi integrat şi în pachetele speciale de remodelare corporală, deoarece revitalizarea ţesuturilor şi activarea circulaţiei sunt aspecte importante pentru recâştigarea siluetei ideale.

Comentează aici

Articole recomandate

Cum scăpăm de durerea în gât Cum scăpăm de durerea în gât

661955 vizite | 57223 comentarii

Mătasea de porumb poate reduce glicemia și tensiunea arterială Mătasea de porumb poate reduce glicemia și tensiunea arterială

118687 vizite | 22230 comentarii

SARCINA PE SĂPTĂMÂNI - totul despre evoluţia copilului şi a gravidei SARCINA PE SĂPTĂMÂNI - totul despre evoluţia copilului şi a gravidei

527839 vizite | 2581 comentarii

Top 5 articole

Care sunt condiţiile pentru a deveni coasigurat la sănătate? Care sunt condiţiile pentru a deveni coasigurat la sănătate?

1432823 vizite

Noul sindrom care face ravagii printre copii. "Se manifestă foarte des la copiii cu vârste între 1 şi 12 ani" Noul sindrom care face ravagii printre copii. "Se manifestă foarte des la copiii cu vârste între 1 şi 12 ani"

1002844 vizite

Căpşunile, o adevărată porţie de sănătate Căpşunile, o adevărată porţie de sănătate

671749 vizite

Cum scăpăm de durerea în gât Cum scăpăm de durerea în gât

661955 vizite

HYDRA Deluxe SPA - tratamentul must-have al verii 2016 HYDRA Deluxe SPA - tratamentul must-have al verii 2016

579589 vizite

înapoi sus Vezi varianta de desktop
Sfatul medicului, boli şi afecţiuni, terapii alternative, dietă şi nutriţie - Revista de sănătate Cuget Liber. Pentru o viaţă sănătoasă.