Prima moaşă independentă din România, Vania Limban, revine la Constanţa
Sursa de Sănătate logo
Ştiri medicale

2128 vizite

17-06-2016

0 comentarii

Prima moaşă independentă din România, Vania Limban, revine la Constanţa

Vania Limban îşi propune să ofere tinerelor mame, gravidelor şi femeilor care îşi doresc un copil cât mai multe sfaturi şi trucuri pentru o naştere cât mai uşoară, fără dureri sau complicaţii, dar şi sfaturi pentru tonifiere după naştere.


Evenimentul se va desfăşura joi, 23 iunie, la Cămara cu Merinde, începând cu ora 17.00, iar participarea va fi gratuită. În cadrul acestui seminar, părinţii vor afla detalii importante despre o naştere na-turală cu perineul intact, ce exerciţii trebuie să realizeze în timpul sarcinii, cum îi pot îngriji mai bine pe copii, detalii utile despre trimestrul al patrulea de sarcină, sugestii pentru fermitatea mamelor active, dar şi aspecte ale sănătăţii reproductive.


„Cu peste 25 de ani de experienţă, Vania Limban, prima moaşă independentă din România, a ajutat sute de femei însărcinate în timpul travaliului sau la naştere. Are numeroase stagii de pregătire la Universitatea de Vest a Angliei, la Spitalul Ge-neral din Edinburgh, Scoţia, dar şi la Georgetown University, în America. În Belgia, s-a perfecţionat în naşterea în apă. A lucrat în sala de naşteri a Spitalului Universitar, Bucureşti, iar acum este colaborator la Maternitatea Regina Maria”, au declarat organizatorii evenimentului.

Taguri articol: stiri medicale gravide camara cu merinde

Comentează aici

Articole recomandate

Cum scăpăm de durerea în gât Cum scăpăm de durerea în gât

661987 vizite | 57223 comentarii

Mătasea de porumb poate reduce glicemia și tensiunea arterială Mătasea de porumb poate reduce glicemia și tensiunea arterială

121205 vizite | 22612 comentarii

SARCINA PE SĂPTĂMÂNI - totul despre evoluţia copilului şi a gravidei SARCINA PE SĂPTĂMÂNI - totul despre evoluţia copilului şi a gravidei

528704 vizite | 2601 comentarii

Top 5 articole

Care sunt condiţiile pentru a deveni coasigurat la sănătate? Care sunt condiţiile pentru a deveni coasigurat la sănătate?

1432892 vizite

Noul sindrom care face ravagii printre copii. "Se manifestă foarte des la copiii cu vârste între 1 şi 12 ani" Noul sindrom care face ravagii printre copii. "Se manifestă foarte des la copiii cu vârste între 1 şi 12 ani"

1002952 vizite

Căpşunile, o adevărată porţie de sănătate Căpşunile, o adevărată porţie de sănătate

671754 vizite

Cum scăpăm de durerea în gât Cum scăpăm de durerea în gât

661987 vizite

HYDRA Deluxe SPA - tratamentul must-have al verii 2016 HYDRA Deluxe SPA - tratamentul must-have al verii 2016

579656 vizite

înapoi sus Vezi varianta de desktop
Sfatul medicului, boli şi afecţiuni, terapii alternative, dietă şi nutriţie - Revista de sănătate Cuget Liber. Pentru o viaţă sănătoasă.