Totul despre sănătatea şi îngrijirea personală
Sursa de Sănătate logo
Ştiri medicale

1341 vizite

09-06-2016

1 comentariu

Totul despre sănătatea şi îngrijirea personală

Întotdeauna, femeile au pus mult accent pe garderobă şi îngrijire personală. Este cunoscut faptul că, femeilor le place să fie atente la ten, piele, corp şi petrec mult timp în faţa oglinzii pentru a fi şi pentru a se simţi frumoase. Work-shop-ul „Trăieşte Sănătos şi Frumos”, promovează noile tendinţe în materie de îngrijire personală, atât pentru ten, cât şi pentru corp.
„Seminarul va avea loc, astăzi, la sediul Centrului ESPA, începând cu ora 17:30, iar participarea este gratuită. În cadrul acestui seminar, doamnele şi domnişoarele vor afla direct de la experţii ESPA, şi în special de la dr. Ionela Cristea, sfaturi pentru o îngrijire corectă a pielii şi nu numai, folosind aparatură şi produse cosmetice de ultimă oră, dar şi informaţii despre nutriţie pentru a putea trăi sănătos şi frumos într-un corp armonios”, au declarat organizatorii evenimentului.
La sfârşitul evenimentului se va organiza şi o tombolă cu premii.

Comentează aici

Articole recomandate

Cum scăpăm de durerea în gât Cum scăpăm de durerea în gât

663036 vizite | 57223 comentarii

Mătasea de porumb poate reduce glicemia și tensiunea arterială Mătasea de porumb poate reduce glicemia și tensiunea arterială

205789 vizite | 35118 comentarii

SARCINA PE SĂPTĂMÂNI - totul despre evoluţia copilului şi a gravidei SARCINA PE SĂPTĂMÂNI - totul despre evoluţia copilului şi a gravidei

541717 vizite | 2960 comentarii

Top 5 articole

Care sunt condiţiile pentru a deveni coasigurat la sănătate? Care sunt condiţiile pentru a deveni coasigurat la sănătate?

1434789 vizite

Noul sindrom care face ravagii printre copii. "Se manifestă foarte des la copiii cu vârste între 1 şi 12 ani" Noul sindrom care face ravagii printre copii. "Se manifestă foarte des la copiii cu vârste între 1 şi 12 ani"

1007135 vizite

Căpşunile, o adevărată porţie de sănătate Căpşunile, o adevărată porţie de sănătate

671920 vizite

Cum scăpăm de durerea în gât Cum scăpăm de durerea în gât

663036 vizite

HYDRA Deluxe SPA - tratamentul must-have al verii 2016 HYDRA Deluxe SPA - tratamentul must-have al verii 2016

581616 vizite

înapoi sus Vezi varianta de desktop
Sfatul medicului, boli şi afecţiuni, terapii alternative, dietă şi nutriţie - Revista de sănătate Cuget Liber. Pentru o viaţă sănătoasă.